uk
Роберт М. Сапольські

Чому зебри не страждають на виразку

Obavesti me kada knjiga bude dodata
Da biste čitali ovu knjigu otpremite EPUB ili FB2 datoteku na Bookmate. Kako da otpremim knjigu?
  • Nastia Hrushovenkoje citiraoпре 5 месеци
    що стресова реакція виснажує, а в тім, що за умови інтенсивної активації стресова реакція може мати більш руйнівні наслідки для організму, ніж сам стресогенний чинник, особливо якщо ви переживаєте суто психологічний стрес.
  • Nastia Hrushovenkoje citiraoпре 5 месеци
    , люди, живемо достатньо добре й достатньо довго і є достатньо розумними для того, щоб створювати найрізноманітніші стресові ситуації просто в себе в головах.
  • Nastia Hrushovenkoje citiraoпре 5 месеци
    тепер ми живемо достатньо добре і достатньо довго, щоб гинути повільно.
  • b0411342941je citiraoпре 10 месеци
    якщо один з батьків помирає в ранньому віці дитини, ризик появи глибокої депресії в такої дитини залишається високим решту життя.
  • b0411342941je citiraoпре 10 месеци
    «Людина не живе самим лише молоком. Любов — це емоція, яку треба давати з пляшечки або ложечки»
  • b0411342941je citiraoпрошле године
    Гомеостаз — це спроба підкрутити той чи інший механізм, тоді як алостаз — це координація мозком механізмів у всьому організмі, що часто передбачає і зміни в поведінці.
  • b0411342941je citiraoпрошле године
    СРБ є значно кращим прогностичним чинником серцево-судинного захворювання, ніж холестерин, і може сигналізувати про ризик появи навіть за декілька років до початку хвороби
  • Tetiana Piurkoje citiraoпрошле године
    Це демонструється тим фактом, що ступінь недосипання пов’язаний не з загальною тривалістю вашого сну, а з тривалістю фази вашого повільнохвильового сну — надмірно активний мозок або ж мозок, який позбавляють сну, споживає дуже багато енергії певного виду; продукт розпаду цієї енергії є сигналом, який впливає на фазу повільнохвильового сну.
  • b9421160200je citiraoпре 3 године
    Як показали дослідження, стрес скорочує кількість природних кілерів у крові
  • b9421160200je citiraoпре 3 године
    Статистика говорить: що менше соціальних стосунків має людина, то коротша тривалість її життя і то сильніший вплив справляють на її організм різноманітні інфекційні захворювання. Соціальні стосунки, які покращують наше здоров’я з медичної точки зору, можуть мати форму шлюбу, відносин з друзями або багатьма родичами, належність до якоїсь релігійної громади або інших груп. Це доволі стандартне твердження, яке підходить для багатьох сфер. Однак ці узагальнені висновки ґрунтуються на ретельно проведених проспективних дослідженнях і стосуються як чоловіків, так і жінок різних рас, європейців та американців, жителів міст та сіл. Що найважливіше, цей чинник надзвичайно потужний. Вплив соціальних стосунків на тривалість життя щонайменше так само суттєвий, як вплив таких чинників, як-от паління, підвищений тиск, ожиріння та рівень фізичної активності. Серед пацієнтів з однаковим діагнозом імовірність летального наслідку в людей з меншою кількістю соціальних зв’язків у 2,5 разів вища, ніж у людей з найбільшою кількістю таких зв’язків (були проаналізовані такі характеристики, як-от вік, стать і стан здоров’я).
    Дуже цікаво. А як можна пояснити цю залежність? Можливо, застосувавши «психонейроімунний шлях» з етапами 1–4, який можна розписати приблизно так: соціально ізольовані люди переживають більший стрес через нестачу соціальної взаємодії та підтримки (етап 1); це призводить до хронічної активності стресової реакції (етап 2); що призводить до пригнічення імунітету (етап 3); і більшої уразливості до інфекційних захворювань (етап 4).
fb2epub
Prevucite i otpustite datoteke (ne više od 5 odjednom)