Cuditshme Rastin e Dr Jekyll dhe Zotit Hyde, Robert Louis Stevenson
sq
Robert Louis Stevenson

Cuditshme Rastin e Dr Jekyll dhe Zotit Hyde

94 štampane stranice
Bëhet fjalë për një avokat në Londër me emrin Gabriel John Utterson që heton dukurive të çuditshme në mes të mikut të tij të vjetër, Dr Henry Jekyll, dhe e keqja Edward Hyde. Ndikimi novelë është e tillë që ajo është bërë një pjesë e gjuhës, me shumë fraza «Jekyll dhe Hyde» vjen të thotë një person që është shumë e ndryshme në karakterin moral nga një situatë në tjetrën.
Da biste čitali ovu knjigu otpremite EPUB ili FB2 datoteku na Bookmate. Kako da otpremim knjigu?
Pretraži na Googleu
Utisak
Dodaj na policu
0Čitalaca
0Polica za knjige
0Utisaka
0Citata

Utisci

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

Kako vam se svidela knjiga?

Prijavite se ili se registrujte
fb2epub
Prevucite i otpustite datoteke (ne više od 5 odjednom)