uk

Віктор Франкл

Віктор Еміль Франкль — австрійський психіатр, психотерапевт і філософ єврейського походження, творець так званої Третьої Віденської Школи психотерапії.

В основній праці «Людина у пошуках сенсу», що була вперше опублікована у 1946, викладений його екстремальний досвід виживання в концентраційному таборі. Цей досвід став філософсько-емпіричною основою для створення нового методу екзистенціальної психотерапії — логотерапії.

Згідно з логотерапією, рушійною силою людської поведінки є прагнення знайти та реалізувати наявний у зовнішньому світі сенс життя. Одною з ключових саме людських властивостей є воля до сенсу. Пригноблення цієї потреби, яку Франкль називав екзистенціальною фрустрацією, є частою причиною психічних та невротичних розладів особистості — ноогенних розладів. Логотерапія покликана допомагати людині зробити життя — своє минуле, сьогодення, майбутнє — більш осмисленим, тим самим позбавити його від неврозу, який часто породжується відчуттям нісенітниці.
godine života: 26 marta 1905 2 septembra 1997

Citati

b9396501456je citiraoпре 2 године
Щастя приходить неочікувано, і те саме стосується успіху.
Дарина Котелевецje citiraoпрошле године
людину можна позбавити всього, крім єдиного: останньої людської свободи — обирати власне ставлення до будь-яких наявних обставин, обирати власний шлях.
Diana Yatsenkoje citiralaпрошле године
Стурбованість людини, навіть відчай, що викликані нікчемністю життя, — це духовне страждання, але в жодному разі не душевна хвороба

Utisci

isydoruk68535je podelio/la utisakпре 2 године
👍Vredna čitanja

Чудова глибока книга

  • nedostupno
  • peace of mindje podelio/la utisakпрошле године
    🔮Kompleksna
    💡Poučna
    🎯Zdrav

    читаючи цю книгу я почала усвідомлювати свій справжній сенс як людини, що можу керувати своїм життям сама, не зважаючи на думки інших.

  • nedostupno
  • Diana Yatsenkoje podelio/la utisakпрошле године
    💡Poučna
    🎯Zdrav

    Ця книга виявилася для мене досить складною. Термінологія в другій її частині може дещо затримати темп читання для тих, хто не так часто цікавиться психологією. Та найскладнішим став сам опис "виживання" у таборах. Це перша книга, яку я прочитала з подібною темою. Часто ледве могла стримати сльози.
    Сама ж книга більше підходить саме тим людям, які потрапили у складну життєву ситуацію, і для яких питання "для чого я взагалі живу" повстало надто гостро. Для мене, як для особи, яка ще шукає себе і не зациклюється лише на сенсі існування, книга просто виявилася цікавою.

  • nedostupno
  • fb2epub
    Prevucite i otpustite datoteke (ne više od 5 odjednom)