Ishulli i Thesarit, Robert Louis Stevenson
sq
Robert Louis Stevenson

Ishulli i Thesarit

244 štampane stranice
Që nga momenti që i riu Jim Hawkins ndesh së pari Blind Pew i keq në Admiral Benbow Inn deri në betejën e rëndë për thesar në një ishull tropik, nevel krijon skena dhe karaktere që kanë shpikur imagjinatën e brezave të lexuesve. Shkruar nga një stilist madhështor i prozës, një mjeshtër i veprimit dhe atmosferës, historia përqendrohet në konfliktin mes të mirës dhe së keqes — por në këtë rast një formë veçanërisht e angazhuar e së keqes. Është gënjeshtra e asaj mashtruesi më të paqartë Long John Silver që vendos kohën e kësaj përrallë të tradhtisë, lakmisë dhe guximit.
Da biste čitali ovu knjigu otpremite EPUB ili FB2 datoteku na Bookmate. Kako da otpremim knjigu?
Pretraži na Googleu
Utisak
Dodaj na policu
0Čitalaca
0Polica za knjige
0Utisaka
0Citata

Utisci

👍
👎
💧
🐼
💤
💩
💀
🙈
🔮
💡
🎯
💞
🌴
🚀
😄

Kako vam se svidela knjiga?

Prijavite se ili se registrujte
fb2epub
Prevucite i otpustite datoteke (ne više od 5 odjednom)