uk
Микола Посівнич

Степан Бандера

Obavesti me kada knjiga bude dodata
Da biste čitali ovu knjigu otpremite EPUB ili FB2 datoteku na Bookmate. Kako da otpremim knjigu?
  • b6716297130je citiraoпре 4 године
    Шовіністично налаштовані поляки також домоглися заборони українцям харчуватися в студентській їдальні, бо, мовляв, із «бидлом (худобою) з одного начиння не будемо їсти».
  • b6716297130je citiraoпре 4 године
    Одного разу бачив я, як він зібрав розлиту на долівці зупу й примусив себе з’їсти її. “Їж, Степане, — заохочував він себе, — бо таку юшку може ще доведеться тобі колись їсти”». Згодом, пересвідчившись у відповідності товариша, Бандера залучив його в ряди ОУН.
  • b6716297130je citiraoпре 4 године
    Цілком інакше виглядало його відношення до людей, яких він уважав за безхарактерних, неідейних або просто за звичайних “з’їдачів хліба”. Про таких він висловлювався зневажливо: “Темний нарід! Ні читати, ні писати...”».
  • b6716297130je citiraoпре 4 године
    “Якщо не поправишся, будеш знову битий, Степане! Ти собі занадто вже розібрав!”
  • b6716297130je citiraoпре 4 године
    Безплідна та програма,
    що тільки скерована проти когось чи проти чогось.
    Успіх можуть мати лише конструктивні й творчі програми,
    побудовані на своїй власній правді.
    Джон Фостер Даллес
  • kostivolka3je citiraoпре 4 године
    Зокрема, організація мала застосовувати революційний терор як засіб самооборони. Він був найстрашнішою зброєю в руках підпільної організації, її останнім і найвагомішим аргументом, коли всі інші вже випробувані, і був відповіддю на насильство. Безперечно, це не надто ефективний спосіб боротьби проти польської влади, але достатньо дієвий, коли йшлося про самозахист. Політичне значення терору полягало в тому, що він створював атмосферу напруженості й нестабільності, перешкоджав ворожій владі утвердитися на чужій території. Дії оунівців підривали авторитет і силу противника та підтримували дух поневоленого народу. Крім того, українські націо­налісти використовували терор і як засіб ідеологічного впливу: а) на власну націю, змушуючи її мислити політично; б) на окупантів, переконуючи в тому, що український народ веде постійну боротьбу й не припинить її,
  • Ольга Фиртичje citiralaпре 4 године
    Основними формами в пропагандистській роботі й діяльності ОУН були організація мітингів, демонстрацій, бойкотів, зборів, відчитів, курсів і вишколів, видавничої справи тощо. Застосовували у своїй діяльності такі методи: бесіду (без певної мети), розмови (з конкретною метою), промови агітаторів, дискусії з опонентами, мистецькі заходи (пісні, вистави). Для переконання використовували перестороги, погрози й фізичні дії (побиття чи замахи).
  • Ольга Фиртичje citiralaпре 4 године
    Ніхто нам не збудує держави,

    коли ми самі її не збудуємо,

    і ніхто з нас не зробить нації,

    коли ми самі нацією не схочемо бути.

    В’ячеслав Липинський
fb2epub
Prevucite i otpustite datoteke (ne više od 5 odjednom)