bookmate game
uk
Knjige
Еріх Фромм

Втеча від свободи

Еріх Фромм — видатний німецький філософ і психоаналітик, один із засновників неофройдизму, автор книжки «Мистецтво любові" та ще низки праць, які вважаються класичними у психології. Основоположник психоаналізу Зиґмунд Фройд говорив: «Більшість людей насправді не хочуть свободи, тому що вона передбачає відповідальність, а відповідальність лякає людей». Може, тому втеча від свободи цілком прийнятна для більшості? Еріх Фромм розкриває перед читачем саму суть свободи, чим вона є для сучасної особистості. Чи існує зв’язок між авторитарними режимами та втечею від свободи? Як пояснити той факт, що деякі люди добровільно відмовляються від незалежності, віддаючи перевагу рабству й обираючи конформізм? Чому свобода може спричиняти почуття самотності, страху та безсилля? І чи справді свобода має дві форми — хорошу й погану? Еріх Фромм розглядає феномен свободи і відповідає на ці одвічні питання. Думка, викладена в цій праці, заслуговує на увагу всіх, хто цікавиться людиною та її майбутнім.
320 štampanih stranica
Prvi put objavljeno
2020
Godina izdavanja
2020
Da li već pročitali? Kakvo je vaše mišljenje?
👍👎

Utisci

  • Олена Чепусоваje podelio/la utisakпре 3 месеца
    👍Vredna čitanja
    🚀Čita se u jednom dahu

    Прочитала на одному подиху

  • mrivanchaikaje podelio/la utisakпре 3 године
    👍Vredna čitanja

  • Oleg Maslovje podelio/la utisakпре 4 године
    💡Poučna
    💤Smooor!

Citati

  • mrivanchaikaje citiraoпре 3 године
    При цьому ми забуваємо, що хоч свобода слова і є визначною перемогою над старими обмеженнями, сучасна людина перебуває в такому стані, що більшість із того, що «вона» думає і висловлює — це те, що думає і говорить решта людей, бо індивід не набув здатності мислити оригінально — тобто думати самому й за себе, адже тільки це надає сенсу вимозі не заважати їй висловлювати власні думки.
  • Dana Hje citiralaпре 2 године
    «Совість» — це наглядач, приставлений до людини нею самою. Совість змушує її діяти відповідно до бажань і цілей, які людина вважає власними, тимчасом як насправді вони є інтеріоризацією зовнішніх соціальних вимог. Совість поганяє її батогом грубо й жорстоко, забороняючи людині радість і щастя, перетворюючи її життя на спокутування якогось таємничого гріха
  • Vitalii Fedynaje citiraoпре 4 године
    ми нічого так не соромимося, як відмови від себе, а найвищу гордість, найбільше щастя відчуваємо тоді, коли думаємо, говоримо й відчуваємо справді самостійно.

Na policama za knjige

fb2epub
Prevucite i otpustite datoteke (ne više od 5 odjednom)